Україна, 01054, м. Київ,
вул. Олеся Гончара, 60, офіс 1
Пн.-Пт.: 09:00 - 21:00
Сб.-Нд.: вихідний
Висока якість юридичних послуг
Публікації
Назад

Захист права інтелектуальної власності на доменне ім’я – досвід та перспектива

Чимало власників бізнесу крім традиційних об’єктів інтелектуальної власності зацікавлені також і в захисті доменного імені – враховуючи те, що у компаній та підприємців майже завжди є власний веб-сайт. Але наскільки реально захистити власний домен?

Що каже вітчизняне законодавство?

Українським законодавством не врегульовано механізм захисту прав інтелектуальної власності на доменні імена. Натомість існує певна судова практика щодо доменних імен. Так, Верховний суд визнає доменні імена об’єктами інтелектуальної власності (Справа № 760/12586/16 від 31.10.2018 року).

Верховним судом у свою чергу відмічається реєстрація доменних імен шляхом звернення до реєстратора щодо надання відповідних послуг. Так, у справі № 910/12562/17 від 03.04.2018 року Верховний суд зазначає, що дані про власника веб-сайта можуть бути витребувані відповідно до положень процесуального законодавства в адміністратора системи реєстрації та обліку доменних назв та адреси українського сегмента мережі Інтернет. Належним підтвердженням того, що певна особа є власником сайту, можуть бути дані, отримані від адміністратора адресного простору українського сегмента мережі Інтернет у відповідному домені, а також дані, отримані від реєстратора, який на підставі цивільно-правового договору, укладеного з реєстрантом, здійснював реєстрацію відповідного доменного імені.

Таким чином можна зробити висновок, що принаймні в межах судової практики визнається порядок реєстрації доменних імен.

Досвід іноземних правових систем.

Українське законодавство у галузі права інтелектуальної власності є, на жаль, недосконалим. Правові системи низки інших держав у цьому питанні є попереду.

Так, згідно Закону інтернет-доменів, розташованих безпосередньо у Королівстві Данія (Данія) вказаний порядок реєстрації доменних імен, а також – осіб, уповноважених на такі дії.

Водночас в американському Законі про захист споживачів від кібератак встановлюється заборона передачі прав на доменне ім’я у тому разі, якщо воно складається з імені живої фізичної особи (с. 113, STAT. 1501A-547).

Закон ПРОТЕКТ від 2003 року (США) в свою чергу забороняє використовувати в доменних іменах назви, які можуть призвести до відсилання на небажані інтернет-джерела.

Висновок.

Українським законодавством не врегульоване питання захисту. Водночас судовими органами реєстрація доменних імен шляхом надання відповідних послуг приватними реєстраторами вважається, так само – доменні імена визнаються об’єктами інтелектуальної власності, а цивільно-правові договори щодо їх реєстрації можна вважати правовими підставами для набуття прав на доменні імена

Оглянувши відповідне законодавство інших держав, можна зробити висновок про можливість врегулювання як порядку надання послуг щодо реєстрації, так і правила щодо вигляду доменного імені.

0 0)
Додати відгук