Україна, 01032, м. Київ,
вул. Саксаганського 96
Пн.-Пт.: 09:00 - 21:00
Сб.-Нд.: вихідний
Висока якість юридичних послуг
Новини
Назад

В Україні заборонять розповсюджувати пластикові пакети

В Україні заборонять розповсюджувати пластикові пакети — відповідний закон ухвалила Верховна Рада. За порушення закону передбачені штрафи.

Під заборону потрапили:
  • надтонкі пластикові пакети (товщина до 15 мікрометрів);
  • тонкі пластикові пакети (товщина від 15 до 50 мікрометрів);
  • оксорозкладні (оксобіорозкладні) пластикові пакети.
Розповсюджувати (платно й безоплатно) пластикові пакети не можна в закладах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг. Є виняток для надлегких пластикових пакетів, призначених для транспортування свіжої риби та м'яса, сипучих продуктів, льоду.

Замість звичайних пластикових пакетів можна використовувати біорозкладні. Такі пакети повинні відповідати національним стандартам щодо утилізації. Кожен такий пакет повинен мати маркування.

Що буде, якщо не дотримуватися заборони?

Підприємства та їхні працівники відповідальні за розповсюдження пластикових пакетів. За порушення закону передбачили штрафи. Якщо заклади харчування, торгівлі чи надання послуг впіймають на розповсюдженні пластикових пакетів, їм загрожує від 8 500 до 17 000 грн штрафу. За повторне порушення закону впродовж 3 років штраф уже буде більшим: від 17 000 грн до 34 000 грн.
Законом окремо забороняється безплатно розповсюджувати пластикові пакети. Так, деякі пластикові пакети дозволяється продавати, але вартість за такі пакети не може бути нижчою, ніж мінімальні ціни, які встановлює Кабмін.

Коли закон запрацює?

Після того, як його підпише президент, закон набере чинності наступного дня після опублікування. Однак більшість статей почнуть діяти через шість місяців, а покарання за порушення заборони почне діяти через дев'ять місяців.
0 0)